Atlas Fallen z pohledu českých novinářů

Atlas Fallen z pohledu českých novinářů
Atlas Fallen z pohledu českých novinářů
Atlas Fallen z pohledu českých novinářů
Atlas Fallen z pohledu českých novinářů

I přes obecně pozitivní přijetí po celém světě je hra odložena.

Písečná monstra v působivém pouštním prostředí se na vás vrhnou až v srpnu, a to hezky česky.

Čeští novináři měli možnost vyzkoušet Atlas Fallen. Připravované akční RPG od německého studia Deck13 Interactive, které předtím vytvořilo sci-fi sérii The Surge, hráli zhruba dvě hodiny. Ponořili se do jedné úvodní úrovně a prověřili své schopnosti v souboji s jedním bossem.

„Prostředí je líbivé, napůl snové a svým neotřelým písečným stylem kouzlí nevšední atmosféru. Tu se octnete v obklopení mlčenlivých svědků pádu dávných měst, když z dun stoupají trosky zapomenutých věží, tu se projdete lesíkem, co z posledních sil bojuje s pustinou, a nakonec se podíváte třeba do mimořádně působivé katedrály, kterou pomalu, ale s nezastavitelnou jistotou polyká poušť,“ libuje si nad písečným prostředím Jan Slavík z GAMES.cz.

„Stěžejní částí téhle hry jsou souboje. V nich využijete jak superschopností rukavice, tak sekery a čepele umístěné na biči, které lze přehazovat jako hlavní a vedlejší zbraň. Ovládání je pak velmi snadné, jelikož se nabízí běžný a silný útok, speciálky na cooldown a ultimátka na nabití. Zkrátka klasické hack’n’slashové mechaniky,“ ocenil hru Tomáš Rosa na Vortexu.

„Menším šokem pro mě bylo, jak Atlas Fallen zachází s nepřáteli. Na začátku jsem se setkal s poměrně běžným druhém písečného monstra, které nebyl větší problém zabít. Pak však hra přišla s dalšími protivníky, kteří nejen, že mají jiné a daleko zákeřnější útoky, ale také dokážou vyvolávat nepřátele a zážitek vám znepříjemnit vyskakováním z písku nebo útokem ze vzduchu. Na ty nejsilnější typy budete muset útočit strategicky a zaměřovat se na jejich slabá místa,“ byl překvapen Václav Šourek z INDIANa.

„Tentokrát nám do hledáčku padly písečné duny akčního RPG Atlas Fallen. Ostré špičky skal trčící ze země, písek zastoupený tak hojně, že se i přesýpacím hodinám potí sklo a nepropustné bouře přesouvající písčité kopce údolím. Jednoduše ideální destinace, kam poslat milovanou tchyni za její celoživotní přínos rodinné pohodě,“ popisuje hru Lukáš Urban ze SCORE.

Atlas Fallen vyjde 10. srpna 2023 na PlayStation 5, Xbox Series X|S a digitálně na PC s českými titulky. Předobjednejte si fyzickou verzi hry a získejte Ruin Rising Pack! Staňte se skutečným šampionem lidstva s novými exkluzivními Ruin Rising Armor Dyes a ovládněte moc písku s bonusovým skinem Nyaal’s Wrath Gauntlet.