F1® 2020 právě vychází - Pojďme si dát společně závod

F1® 2020 právě vychází - Pojďme si dát společně závod

Společnost Codemasters® dnes oznámila vydání F1® 2020, oficiální videohry mistrovství FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP™ 2020 na počítačový zábavní systém PlayStation®4, skupinu zařízení Xbox One včetně Xbox One X, Windows PC (DVD a na službě Steam) a Google Stadia. Díky dvěma novým okruhům, novince v podobě funkce řidiče-manažera, systému My Team, vylepšeným možnostem na trati, návratu rozdělené obrazovky a dalším uspokojí F1® 2020 fanoušky závodů všech úrovní a zkušeností. Podle agregátní stránky Metacritic se aktuálně jedná o jednu z nejlépe hodnocených her roku.

Nové zjednodušené nabídky a nápovědy umožní řidičům trávit víc času závoděním a méně času mimo trať. Mezi vylepšení na trati patří aktivace ERS, která je stejně jako ve skutečném životě dostupná jediným stisknutím tlačítka, a také zavedení virtuálního zpětného zrcátka. Po úspěchu minulé sezóny se F2™ vrací se sezónami ve verzi pro tři závody, v poloviční i v celkové verzi. Aktualizace sezóny F2™ 2020 do hry přibude později v rámci bezplatného digitálního stažení.

Při příležitosti oslav 70. výročí Formule 1® získají fanoušci, kteří si koupí F1® 2020 Seventy Edition, navíc exkluzivní herní předměty jako gesta na stupínku, nástřiky aut a týmové barvy. Pro fanoušky Michaela Schumachera je rovněž dostupná samostatná Deluxe Schumacher Edition s dodatečným herním obsahem a čtyřmi slavnými vozy z jeho legendární kariéry. Obě edice budou obsahovat dodatečnou virtuální měnu, za kterou si můžete odemknout Podium Pass VIP. Hráči mohou závodit, získávat a odemykat si další kosmetické předměty a sbírat dost měny na následující sezónu VIP.

My Team, nová funkce pro řidiče-manažery, dává hráčům příležitost vytvořit si nový tým Formula 1® a zaujmout svoje místo mezi zavedenou soupiskou řidičů z roku 2020. Od designu vozů přes najímání spolujezdců po hledání sponzorů – hráči musí nyní čelit dodatečnému tlaku, aby všechno šlapalo jako po drátkách na trati i mimo ni. Hráči si rovněž mohou vybrat z kompletní původní sezóny s 22 závody a na výběr mají i kratší sezóny s 10 a 16 závody v rámci My Team i kariéry na 10 sezón.

F1® 2020 obsahuje všech 10 týmů, 20 závodníků a aut ze sezóny 2020. Nejnovější nástřiky aut a týmové barvy, včetně Mercedes AMG Petronas, do hry přibydou jako bezplatná digitální aktualizace.

„Hra F1® 2020 se vyvíjela dva roky a my máme radost z úrovně inovace pro hráče všech úrovní,“ řekl Lee Mather, ředitel herní značky F1® v Codemasters. „Ať už chce někdo závodit proti přátelům na rozdělené obrazovce, užít si sezónu s 10 závody, nebo se vžít do role řidiče-manažera, F1® 2020 dá hráčům možnost závodit po svém.“