Milestone a Dorna žhaví motory na start hry MotoGP 23

Milestone a Dorna žhaví motory na start hry MotoGP 23
Milestone a Dorna žhaví motory na start hry MotoGP 23
Milestone a Dorna žhaví motory na start hry MotoGP 23
Milestone a Dorna žhaví motory na start hry MotoGP 23

Milestone a Dorna Sports S.L. s radostí oznamují datum vydání chystané hry MotoGP 23. Nová kapitola této historické značky, se všemi oficiálními závodníky a tratěmi ze sezóny 2023 z kategorií MotoGP, Moto2, Moto3 a MotoE, vyjde 8. června 2023 na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch a Steam.

Mezi ty nejdůležitější novinky hry MotoGP 23 patří design režimu kariéry, který má hráčům dopřát svobodu vydláždit si vlastní cestu a stát se legendou na dvou kolech. Představení bodů zvratu bude mít dopad na kariérní dráhu na základě předvedeného výkonu a rozhodnutí každého hráče. Po zahájení poslední části sezóny Moto3 bude možné rychleji střídat různé třídy podle dosažených výsledků; najít si kontrakt však nebude snadné, protože každý tým bude mít jen dvě volná místa a hráči budou muset soutěžit s oficiálními závodníky, aby zaujali jejich místo. Body zvratu budou mít rovněž vliv na vývoj motorky během sezónních testů, přičemž tento vývoj urychlí speciální výzvy. Důležité je, že rivalita se letos nebude omezovat jen na tratě: úplně poprvé bude MotoGP 23 zahrnovat i sociální síť, díky které budou hráči moct interagovat se závodníky, týmy a výrobci. Stejně jako v reálném životě to bude prostor, kde si hráči budou moct dělat přátele, ale i soupeře, protože umělá inteligence se bude během závodů chovat jinak podle toho, jak se hráči na sociální síti budou chovat.

Dvě zcela nové funkce, které si vyžádala komunita, posunou simulaci na úplně novou úroveň realismu. Díky zavedení dynamického počasí se nyní může suchý závod rychle proměnit v mokré peklo, kde bude velmi záležet na schopnostech a strategii hráče. Závod se tak může snadno ocitnout v režimu Flag-to-Flag*, kdy bude možné vrátit se do boxové uličky a změnit motorku kvůli strategické výhodě. Pokročilá umělá inteligence konečně zajistí, aby chování závodníků na trati více odpovídalo jejich skutečnému závodnímu stylu, neboť každý závodník bude mít jedinečnou osobnost, která se bude přímo projevovat v jeho akcích během závodu.

Abychom vyhověli potřebám hardcore hráčům i nováčkům, nové jízdní pomůcky pro brzdy, plyn a ovládání představí herní zážitek, který je jak přístupný, tak ambiciózní, aby mohl každý pocítit vzrušení ze skutečného zážitku s MotoGP, nehledě na počáteční úroveň schopností. Rovněž se vrací oceňovaná MotoGP Academy, která hráčům pomůže naučit se základy či zdokonalit styl díky speciálním cvičným jízdám.

MotoGP 23 bude rovněž obsahovat řadu možností pro režim více hráčů, a to online i offline. Úplně poprvé umožní cross-play** závodit s dalšími hráči bez ohledu na platformu a generaci konzolí, zatímco nové hodnocené zápasy zajistí spravedlivou soutěž, protože proti sobě postaví hráče na stejné úrovni. Vrátí se i lokální hra dvou hráčů na rozdělené obrazovce*, která hráčům umožní vyzvat své kamarády, aby si zasoutěžili vedle sebe na gauči.

A nakonec grafický editor helem, nálepek, závodních čísel a nášivek hráčům umožní předvést svůj styl, aby byl jejich zážitek s MotoGP ještě více jedinečný.

*Flag-to-Flag a hra na rozdělené obrazovce nejsou dostupné ve verzích pro Nintendo Switch
**Cross-play není dostupný ve verzích pro PC a Nintendo Switch