MotoGP 24 odstartuje závody v květnu

MotoGP 24 odstartuje závody v květnu
MotoGP 24 odstartuje závody v květnu
MotoGP 24 odstartuje závody v květnu
MotoGP 24 odstartuje závody v květnu

Nabídne skvělý herní zážitek všem, od začátečníků až po profesionály.

Milestone a MotoGP s potěšením oznamují MotoGP 24, oficiální videohru MotoGP, která obsahuje všechny oficiální jezdce a tratě sezóny 2024 pro kategorie MotoGP, Moto2 a Moto3 a také FIM Enel MotoE World Championship.

Cílem videoherní série MotoGP je přinést zážitek, který dokonale odráží emoce skutečných závodů, a pokračovat v přidávání funkcí, které komunita nejčastěji požadovala. Po loňském zavedení dynamického počasí a závodů Flag-to-Flag se hráči MotoGP 24 ještě více přiblíží skutečným závodníkům díky přidání trhu jezdců a stewardů.

Přestup Marca Márqueze z týmu Repsol Honda do nezávislého týmu Gresini Racing MotoGP s Ducati byl v MotoGP nečekaný. Takové zvraty se teď mohou odehrávat i v oficiální videohře díky novému trhu jezdců, který jim otevírá nekonečné možnosti přesunu do jiných týmů. To znamená, že každá sezóna začne s jinou soupiskou a hráči budou soutěžit nejen o vítězství v závodech a šampionátech, ale také o to, aby našli nové místo nebo si udrželi to stávající. Lajky a odpovědi na fiktivní sociální síti budou dokonce podněcovat fámy o možných přestupech jezdců.

Noví stewardi budou zodpovědní za monitorování závodů a všech měřených tréninků během víkendu a budou penalizovat a trestat hráče i umělou inteligenci na základě jejich chování na trati. Od prostého varování přes penalizace za vyjetí z dráhy a příkazu k puštění soupeře za sebou před sebe v případě neférového předjetí až po vymazání kvalifikačního času. Nezodpovědná jízda bude mít ještě větší dopad na rivalitu s ostatními jezdci.

A co je nejdůležitější, závazek studia Milestone poskytnout každému fanouškovi ten nejlepší herní zážitek vedl k zavedení nového systému adaptivní obtížnosti. Systém dynamicky upravuje obtížnost soupeřů na základě výkonu hráče a přizpůsobuje obtížnost hry dovednostem každého hráče. MotoGP 24 nabízí skvělý herní zážitek všem, od začátečníků až po profesionály.

Podstatným vylepšením se pochlubí také umělá inteligence a fyzika. Umělá inteligence byla vylepšena tak, aby kopírovala přístup skutečných jezdců k závodění. Bývalí mistři světa budou využívat své zkušenosti a vyčkávat, než udeří vítězným předjetím. Nováčci se budou chtít ukázat hned od začátku. Co se týče herní fyziky, byl navržen nový elektronický systém ladění, který lépe zvládá nájezdy a výjezdy ze zatáčky, zlepšuje rozložení výkonu a kontroluje prokluz zadního kola a tendenci motocyklu stavět se na zadní. Dalším důležitým aspektem je správa pneumatik, která byla přepracována tak, aby zajistila výkon všech směsí pneumatik na různých tratích a zároveň zachovala odlišný pocit z každé pneumatiky.

Online část MotoGP 24 bude obohacena o LiveGP* Championships, nový multiplayerový režim pro nejsoutěživější hráče. Ti budou mít za úkol stoupat v celkovém žebříčku šampionátu získáváním bodů v každé LiveGP, které se zúčastní. Cross-play** umožní fanouškům vyrazit na trať a soutěžit bez ohledu na platformu a generaci konzole, a to hned od prvního dne. Navíc je pro PlayStation, Xbox a PC potvrzena lokální rozdělená obrazovka pro dva hráče, která umožní výzvy bok po boku s přáteli.

A konečně, díky čtyřem editorům helem, nálepek, závodních čísel a nášivek budou moci hráči popustit uzdu své fantazii a sdílet své výtvory online***. K dispozici budou i multiplatformě.

MotoGP 24 vyjde 2. května 2024 na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch a digitálně na PC.

*LiveGP není k dispozici ve verzích pro Nintendo Switch.
**Cross-play je k dispozici mezi konzolemi PlayStation a Xbox, není k dispozici ve verzích pro PC a Nintendo Switch.
***Sdílení UGC není k dispozici ve verzi pro Nintendo Switch.