První pohled na paralaxní okluzní mapování ve hře Farming Simulator 22

První pohled na paralaxní okluzní mapování ve hře Farming Simulator 22

Ve hře Farming Simulator 22 budou povrchy vypadat realističtěji a přirozeněji, a to díky paralaxnímu okluznímu mapování, které jsme implementovali do GIANTS Engine 9. Díky paralaxní okluzi budou terén a další povrchy ve hře vypadat detailněji a dynamičtěji, pokud v nastavení tuto funkci zapnete. Pojďme se podívat na to, co se doopravdy chystá.

Co je paralaxní okluzní mapování?

Pokusíme se to vysvětlit co možná nejjednodušeji: Paralaxní okluzní mapování je technika, která v podstatě vylepšuje detaily texturovaného povrchu a dodává mu hloubku – jako stopy po pneumatikách na poli, které brázdí zemi. Nyní jsou hlubší a to z tohoto důvodu:

V rámci prvního kroku paralaxní okluzní mapování snižuje geometrickou složitost 3D modelu, například štěrk na cestě nebo cihly ve zdi. Snížené detaily povrchu se transformují v plochou texturu. Když se model ve hře vykreslí, detaily povrchu se uloží do takzvané „výškové mapy“. Ta vypadá takto:

Výšková mapa v podstatě přidává hloubku jinak plochému povrchu. Představte si výškovou mapu jako zeměpisnou mapu s kopci a údolími. Různé barvy znamenají různou hloubku. Jak vidíte na výškové mapě nahoře, čím temnější povrch je, tím je hlubší. Podle těchto informací uložených v obrázku se pak daný povrch rekonstruuje ve hře a zobrazí se jako třírozměrný a realistický.

No dobrá, ale proč paralaxní okluze?

Existuje pár důvodů, proč používat paralaxní okluzní mapování ve videohrách, jako je Farming Simulator 22. Tak především výsledek vypadá velmi realisticky a povrchům ve hře rozhodně přidává hloubku. Nevypadá to úžasně? Jen se podívejte na tuto vizualizaci povrchů, které získávají hloubku.

Dalším důvodem je přívětivost k výkonu. O úrovni paralaxního okluzního mapování rozhoduje váš hardware a grafické nastavení. Díky tomu můžeme Farming Simulator nadále vylepšovat a zároveň mít shovívavé hardwarové nároky pro všechny hráče.

Pokud to váš systém zvládne, použijte vysoké nastavení a získáte ten nejlepší možný výsledek. Pokud ne, žádný strach – Farming Simulator 22 si užijete na nižším nastavení a s vypnutou paralaxní okluzí.

A jak ta hra bude vypadat?

Silnice, pole, zdi a budovy: Vylepšených povrchů si všimnete všude, když se budete procházet po Elmcreeku, Erlengratu a... no, tu třetí vám ukážeme brzy.

Na paralaxním okluzním mapování stále pracujeme, ale díky tomuto prvnímu porovnání byste měli mít jasnou představu o tom, co můžete očekávat.

Vezměte prosím na vědomí, že tento efekt nemusí být správně reflektován na fotkách oproti živému hraní, až Farming Simulator 22 vyjde s paralaxním okluzním mapováním a poběží na vašem systému.

To bude pro dnešek všechno a prozatím se podívejte na zemi. Nepřijde vám, že byste se cítili víc naživu, když byste po této kamenité cestě kráčeli naboso? Vypadá hezky, že?

Vzhledem k velikosti tiskové zprávy nebylo možné zahrnout ukázku všech grafických efektů. Najdete je zde.

Počkejte si na další!

Farming Simulator 22 vyjde na PC, Mac, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One a Stadia 22. listopadu. K předobjednávce získáte zdarma CLAAS XERION SADDLE TRAC Pack!