Šťastný den pro fanoušky historie

Šťastný den pro fanoušky historie
Šťastný den pro fanoušky historie
Šťastný den pro fanoušky historie
Šťastný den pro fanoušky historie
Šťastný den pro fanoušky historie

Mount and Blade 2: Bannerlord

Vytvořte si svou vlastní družinu zocelených válečníků a dobyjte svět!

Buďte zdrávi, válečníci Calradie. S radostí vám oznamujeme, že Mount and Blade: Bannerlord vychází na PC, PS4/PS5, Xbox One a Xbox Series X/S. Vývoj byl zdlouhavý a náročný, ale nakonec se nejdříve malému týmu vývojářů podařilo ukovat prvotřídní středověký drahokam sandboxu. Vděčnost však patří nejen vývojářům, ale všem členům aktivní celosvětové komunity, která vývojáře podpořila v průběhu early accessu. Komunita Bannerlordu je jedním z hlavních aspektů úspěchu, jelikož stojí za desítkami, ne-li stovkami menších i větších módů a stojí za vytvářením online komunity pro turnaje pro více hračů. Například poslední sobotu se bitvy na jednom serveru účastnilo více jak 500 hráčů!

Svět Calradie je úzce inspirovaný raným středověkem Evropy, arabským světem a východní stepí. Přidejte se k jedné z šesti kultur v osmi frakcích a sjednoťte rozpadlé císařství pod svou korouhev. Každá kultura je inspirovaná jinou raně středověkou kulturou. Impérium připomíná Byzantskou říši, Sturgie vikingské nájezdníky, Aserai zase Araby, Battanie Kelty, Khuzaiti Mongoly a v neposlední řadě oblíbená Vlandie je založená na normanských rytířích. A do tohoto světa vstupujete vy, hráč. Padouch nebo hrdina, vaše akce přetvoří svět Calradie k nepoznání dle vašeho chování. Staňte se nejpodlejším banditou nebo tím nejvznešenějším králem. Veďte stovky vojáků do epických bitev v horách severu, kopcích a pláních císařství nebo pouště na jihu. Veďte svou štítovou hradbu do té nejtvrdší řeže nebo zasáhněte s těžkou jízdou nechráněný bok nepřátelské formace. Cesta k vítězství a slávě je jen ve vašich rukách.

Victoria 3

Usedněte na trůn dle svého výběru a veďte svůj národ k nevídané prosperitě a moci!

Světlo civilizace poprvé ozářilo celý svět. Evropa, kolébka západní civilizace, je rozdělená mezi desítky národů, a ještě více států. Osmnácté století a Napoleonské války ukázaly, že žádný jeden národ neovládne další i přes hektolitry prolité krve. Po Napoleonově pádu má Evropa novou tvář, ve které silné národy kontrolují jeden druhého. S čím však nikdo nepočítal je průdký nárůst průmyslu, technologií, ale i občanského uvědomění a touhy po svobodě a rovnocennosti, se kterými přišla francouzská revoluce. Národy malé i velké, svobodné i okupované si začínají formovat silnou identitu i na úkor národů kolem sebe. Do toho všeho postupná globalizace a nové technologie dovolují evropským velmocím získávat kontrolu po kontinentech a ostrovech celého světa. Naopak Jižní Amerika si právě vybojovala svou nezávislost na Španělsku a Portugalsku. Dokáže si ji však udržet?

Svět devatenáctého století je světem obrovských možností, ještě větších ambicí a nyní díky nové hře od Paradox Interactive vám leží pod rukama. Jaké jsou vaše ambice? Jaké jsou vaše nejdivočejší sny z éry objevů a vrcholu kolonialismu? Co všechno překonáte a co vás zlomí ve vašem honu za bohatstvím světa a mocí nad životem a smrtí celých národů? Překonáte ta největší jména naší historie nebo upadnete v zapomnění? Je to na vás.

Hra Victoria 3 na PC vychází v bohatém Day One Edition "mediabook" balení, které obsahuje kromě samotné hry i tištěný artbook a remasterovaný soundtrack z Victoria 2.