WRC Generations chystá nový ligový režim

WRC Generations chystá nový ligový režim
WRC Generations chystá nový ligový režim
WRC Generations chystá nový ligový režim
WRC Generations chystá nový ligový režim

Rallye i do té vaší domácí garáže.

Lesquin, 31. října 2022NACON a studio KT Racing s radostí představují režim Leagues, zcela nový soutěžní režim ve WRC Generations, oficiální videohře FIA ​​World Rally Championship, která vyjde na PlayStation®4, PlayStation®5, Xbox One, Xbox Series X|S a PC (Steam and Epic) 3. listopadu. Hra rovněž vyjde na Nintendo Switch 1. prosince 2022.

Představujeme režim Leagues

Režim Leagues je hlavním soutěžním režimem ve hře WRC Generations. Je rozdělený na dvě kategorie: sólová hra a týmová hra. Hráči se mohou umístit v obou režimech souběžně. V sólové hře o hodnocení hráče rozhodují body získané individuálně, zatímco pozici týmu určuje součet bodů, které získá každý hráč.

Režim Leagues funguje napříč platformami (s výjimkou Switche, kde bude fungovat nezávisle), přičemž cílem je získat nejlepší hodnocení v různých ligách:

  • Legend (nejvyšší liga)
  • Champion
  • Professional
  • Rookie
  • Junior
  • Beginner (nehodnocení hráči nebo hráči, kteří sestoupili z úrovně Junior 3)

Každá liga se dále dělí na 3 úrovně. Každá úroveň je rozdělená na skupiny hráčů či týmy kvůli přímé soutěži. Skupiny mohou obsahovat až 30 sólových hráčů a 8 týmů ve stejnojmenném režimu.

Průběh sezón

Sezóny jsou rozdělené do týdnů, včetně kvalifikační fáze (jeden týden) a deseti týdnů soutěžení, které se skládá z denních a týdenních událostí, jichž se hráči mohou zúčastnit a šplhat tak po žebříčku své skupiny.

Každý týden končí novým vyhodnocením, během kterého hráči a týmy získají novou pozici podle svého výkonu. V tomto okamžiku hráči získají zkušenosti, které jim umožní odemknout si nové kosmetické prvky pro kartu řidiče a nové nálepky do editoru barev stáje.

Po skončení sezóny se 3 nejlepší týmy a hráči na světě zapíší do Síně slávy režimu Leagues.

Soutěže

V rámci každé soutěže mají hráči 3 pokusy získat rekordní čas. Díky zahřívacímu režimu mohou hráči trénovat ve speciální etapě. Soutěže v režimech pro jednoho hráče a pro týmy se liší.

Denní soutěže jsou obyčejné rallye závody s konkrétními podmínkami (speciál, auto, počasí), obnovují se každý den a na konci dne se přičítají ke skupinové klasifikaci.

Týdenní soutěže mají podobu kompletního rallye, které lze dokončit během několika herních relací a obnovují se každý týden. Hráči si mohou vybrat auto z konkrétní kategorie. O poškození, opravy a výběr pneumatik se stará servisní park. Získané body se přičtou ke skupinovému hodnocení na konci každého týdne.

A konečně kvalifikační fáze jsou soutěže, které se objevují na začátku každé sezóny a fungují ve stejném formátu jako týdenní soutěže. Výsledky mají podobu obecného hodnocení, které rozhoduje o počáteční pozici každého hráče pro danou sezónu.

Kalendář prvních sezón

Dvoutýdenní předsezóna začne 31. října a umožní hráčům seznámit se se systémem. Úplně první sezóna oficiálně začne 28. listopadu 2022.

Díky těmto novým ligám KT Racing hodlá nabídnout nový dlouhodobý soutěžní režim. Ligy budou vyhovovat těm nejlepším hráčům na světě, kteří se budou snažit ušetřit milisekundy, aby se na konci každé sezóny dostali do Síně slávy. Tento režim potěší i nové hráče, kteří budou ba žebříčkům čelit soupeřům na stejné úrovni schopností a postupem času se budou zlepšovat.

WRC Generations je nyní ten nejpokročilejší titul v sérii, neboť obsahuje největší výběr aut, rallye a speciálních etap v historii her WRC. Vyjde 3. listopadu na PlayStation®4, PlayStation®5, Xbox One, Xbox Series, PC a 1. prosince na Nintendo Switch.